Všechny filmy online přehledně na 1 webu.

Stříbrný vítr (1954)

Stříbrný vítrČeský film režiséra Václava Kršky, laureáta státní ceny, „Stříbrný vítr” je filmovým přepisem stejnojmenného románu velkého českého básníka, národního umělce Fráni Šrámka — románu, zachycujícího nedostižným způsobem psychologii dospívání mladého chlapce koncem minulého století. V malém jihočeském městě, mezí kamarády ze školy a v úzkoprsé společnosti dospělých, prožívá septimán Jan Ratkin zmatky prvních citových záchvěvů a střetává se s nepochopením i zlou vůlí okolního světa, který je tolik odlišný od jeho představ a přání. Citlivý chlapec se bouří proti krutosti a omezenosti dospělých a dává se unášet bohatstvím svých citových zážitků. Jejich dominantou je znění stříbrného vetru, zpívajícího píseň mládí a lásky. A žádná z disonancí života — ať je to již setkání se stárnoucí herečkou Helenou nebo první poznání ženského těla, který mu dá zatrpklá vdova Haurová, či příhody ze života jeho spolužáků a přátel — nemůže hlas stříbrného větru přehlušit. Neumlčí jej ani události nejsmutnější: dobrovolná smrt milovaného strýce Jiřího a rozchod s Aničkou. stříbrný vítr zní dále a je poslem nového, svobodnějšího života Jana Ratkina. (FILMOVÝ PŘEHLED 48 / 1956)

Citlivý mladík se bouří proti omezením a zákazům, kterými ho spoutává škola a despotický otec. Touží po svobodě a skutečné lásce. Nerozvážně podléhá starším spolužákům a hrozí mu vyloučení z gymnázia.   

Užitečné info

Sekce: Drama / Poetický
Doba: 98 min
Vydáno v roce: 1954
Původ: Československo
Ostatní názvy:

Režie a herci

Režie: Václav Krška
Herci/Herečky: Ladislav Gzela, Stanislava Strobachová, Ilja Racek, Valentin Knor, Ludmila Vendlová, Hana Kavalírová, Libuše Matějová, Jiřina Steimarová, Marie Brožová, Josef Vinklář, Karel Höger, Ladislav Trojan, Gabriela Bártlová – Buddeusová, Eduard Cupák, Stella Májová, Václava Austová, Josef Henke, Elemir Saszy, Jiřina Šejbalová, Raoul Schránil, Jindřich Fairaizl, Jaroslav Wagner – Klenka, Vladimír Ráž, Jan Víšek, Jana Rybářová, Zdeněk Borovec, Nelly Gaierová, Jaroslav Toť, Blanka Waleská, Miloš Forman, Růžena Šlemrová, Zdeňka Baldová, Zuzana Kočová, Zdeněk Duss, František Šlégr, Oldřich Slavík, Miloš Kopecký, Viktor Očásek, Václav Stýblo, Otto Lackovič, Dagmar Kofroňová, Eva Marie Kavanová, Radovan Lukavský, Otakar Zych, Rudolf Walter, Bedřich Vrbský

Hodnocení

Naše hodnocení: 99%
Hodnocení uživatelů: 86%
Rozdíl hodnocení: 13%

Stříbrný vítr ke stažení zdarma

Stáhnout Stříbrný vítr

Ostatní webové stránky na kterých můžete najít filmy ke stažení zdarma: : czshare, filefront, badongo, warezforum, www.uloz.to, warforum, hotfile atd…

This entry was posted in Drama, Poetický and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.

Potřebujete peníze? Zkuste půjčky ihned a bez potvrzení příjmu. Nudíte se? Tak si zahrajte 1000 her zdarma online přes internet.